Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոսեն Ժելյազկովին՝ Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր հմուտ կառավարման ներքո բարեկամ Բուլղարիան կշարունակի իր վերընթաց ուղին և կունենա բազում ձեռքբերումներ:
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի և Բուլղարիայի միջպետական հարաբերությունների պատմությունը բնորոշվում է մեր ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության, ընդհանուր արժեքների, մշակութային մտերմության, փոխվստահության և փոխշահավետության վրա հիմնված համագործակցությամբ թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթակներում, որոնց բնականոն զարգացման գործում մեծ է անձամբ Ձեր ավանդը:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Բուլղարիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն օրակարգի առաջմղմանը և պատրաստակամ է Բուլղարիայի հետ առավել ակտիվ համագործակցության:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի էլ ավելի ամրապնդել և խորացնել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների»:

Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание Росену Желязкову по случаю его избрания на пост премьер-министра Республики Болгария.
“От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на должность премьер-министра Республики Болгария.
Уверен, что под Вашим умелым руководством дружественная Болгария продолжит свой восходящий путь и добьется многих достижений.
С удовлетворением отмечаю, что история межгосударственных отношений между Арменией и Болгарией характеризуется многовековой дружбой наших народов, общими ценностями, культурной близостью, основанным на взаимном доверии и взаимной выгоде сотрудничеством как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних платформ, а также подчеркиваю Ваш большой личный вклад в естественное развитие этого взаимодействия.
Армения высоко ценит продолжительную поддержку со стороны Болгарии в продвижении повестки Армения-ЕС и выражает готовность к более активному сотрудничеству с Болгарией.
Уверен, что совместными усилиями нам удастся еще больше укрепить и углубить повестку двусторонних отношений на благо наших дружественных стран и народов.
Пользуясь случаем, желаю Вам неиссякаемой энергии и успехов в Вашей ответственной миссии, а дружественному народу Болгарии - процветания и прогресса”.