Էդվարդ Ասրյանը մասնակցել է նաև Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԳԴՀ դաշնային զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Կարստեն Բրաուերի հրավերով Մյունխենի անվտանգության համաժողովին մասնակցող ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը փետրվարի 14-ին պաշտոնակիցների հետ մասնակցել է կլոր սեղան-փակ քննարկմանը։
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը նաև ոչ ֆորմալ շփումներ է ունեցել ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Շվեդիայի, Ֆինլանդիայի, Արգենտինայի գործընկերների, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի նախագահի հետ։
Հաջորդիվ Էդվարդ Ասրյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում մասնակցել է նաև Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը։

Эдвард Асрян также принял участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности
Поддержи А1+!Первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генштаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян, который по приглашению начальника штаба обороны федеральных вооруженных сил ФРГ, генерала Карстена Брауэра принимает участие в Мюнхенской конференции по безопасности, 14 февраля принял участие в закрытом круглом столе.
Генерал-лейтенант Эдвард Асрян также провел неформальные контакты с коллегами из США, Германии, Швеции, Финляндии, Аргентины, а также с председателем Военного комитета НАТО.
Затем Эдвард Асрян в составе возглавляемой премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном делегации принял участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности.