ՏԿԵ նախարարն ու ԵՄ դեսպանը քննարկել են ավիացիոն ոլորտին առնչվող աշխատանքային հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։ Այս մասին տեղեկացնում են ՏԿԵ նախարարությունից:
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և բարձր է գնահատել Հայաստան-Եվրամիություն հարուստ օրակարգի շրջանակներում ԵՄ դեսպանի կատարած աշխատանքը նախարարության հետ համագործակցության բոլոր ոլորտներում։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հետ համագործակցությամբ և Եվրամիության ֆինանսավորմամբ իրականացվող մի շարք ծրագրերի կատարման ընթացքը։

Министр ТУИ и посол ЕС обсудили трудовые вопросы, связанные с авиационной отраслью
Поддержи А1+!Министр территориального управления и инфраструктур (ТУИ) Республики Армения Давид Худатян принял главу делегации Европейского Союза в Армении, посла Василиса Марагоса.
Давид Худатян приветствовал посла и высоко оценил работу, проделанную послом ЕС во всех сферах сотрудничества с министерством в рамках насыщенной повестки дня Армения-Европейский Союз.
В ходе встречи был обсужден ход реализации ряда проектов, реализуемых в сотрудничестве с министерством ТУИ и финансируемых Европейским Союзом.