Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիրին և գահաժառանգին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիր շեյխ Միշալ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահին և գահաժառանգ Շեյխ Սաբահ Խալեդ Ալ-Համադ Ալ-Մուբարաք Ալ Սաբահին՝ Ազգային տոների առթիվ:
Քուվեյթի Պետության էմիրին ուղղված ուղերձում նշված է.
« Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոների կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Քուվեյթի հետ փոխադարձ վստահության և հարգանքի վրա խարսխված հարաբերությունները և պատրաստակամ է ընդլայնելու Հայաստան-Քուվեյթ օրակարգն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում` ի շահ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ քուվեյթցի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև կայունություն և բարօրություն»:
Քուվեյթի Պետության գահաժառանգին ուղղված ուղերձում ասված է.
« Ջերմորեն շնորհավորում և լավագույն բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոների առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Քուվեյթի հետ բարեկամական կապերի ու փոխշահավետ համագործակցության հետևողական ընդլայնմանն ու խորացմանն ուղղված երկուստեք պատրաստակամությունը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի կյանքի կոչել ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և մոտ ապագայում նոր թափ հաղորդել Հայաստան-Քուվեյթ բարեկամական հարաբերություններին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ քուվեյթցի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Премьер-министр направил поздравительные послания эмиру и наследному принцу Государства Кувейт
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания эмиру Государства Кувейт шейху Мишаалю аль-Ахмеду аль-Джаберу ас-Сабаху и наследному принцу Государства Кувейт шейху Сабаху аль-Халиду ас-Сабаху по случаю Национального праздника страны.
В послании эмиру Государства Кувейт говорится:
“Сердечно поздравляю и передаю искренние наилучшие пожелания по случаю Национального праздника Государства Кувейт.
Армения высоко ценит основанные на взаимном доверии и уважении отношения с Кувейтом и готова расширять повестку армяно-кувейтских отношений как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних платформ на благо наших двух стран и народов.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Кувейта — стабильности и процветания.
В послании наследному принцу Государства Кувейт говорится:
“Сердечно поздравляю и передаю Вам наилучшие пожелания по случаю Национального праздника Государства Кувейт.
Армения высоко ценит обоюдную готовность к последовательному расширению и углублению дружественных связей и взаимовыгодного сотрудничества с Кувейтом.
Уверен, что совместными усилиями нам удастся реализовать достигнутые в ходе 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН договоренности и в ближайшем будущем придать новый импульс дружественным отношениям между Арменией и Кувейтом.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Кувейта – мира и процветания”.