Հայաստանը պետք է ունենա իր սեփական ավիացիան, որ ֆորս-մաժորային իրավիճակներում գոնե առանց բեռնափոխադրումների չմնանք. Շահեն Պետրոսյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«90-ական թվականներին մեր ավիացիան փրկել է մեր երկիրը, դրա համար էլ կարծում եմ, Հայաստանը պետք է ունենա իր սեփական ավիացիան, որ ֆորս-մաժորային իրավիճակներում գոնե առանց բեռնափոխադրումների չմնանք»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության նախկին պետ Շահեն Պետրոսյանը:
Նա դեմ չէ, որ բյուջետային ավիաընկերությունները գան Հայաստան, բայց գտնում է, որ ֆորս-մաժորների ժամանակ դրանք և օտարերկրյա այլ ավիաընկերությունները Հայաստան չեն թռնի:
Իսկ մեր օդանավերը գոնե կարող են բեռներ փոխադրել: Շ.Պետրոսյանը նաև կարծում է, որ նոր կորոնավիրուսի առաջացրած ճգնաժամի պատճառով երկրների միջև հաղորդակցությունը դեռ երկար ժամանակ չի վերականգնվի, և ամռանը նույնպես սահմանները փակ կմնան:

Думаю, что летом границы продолжат оставаться закрытыми: Шаэн Петросян (видео)
«В 90-е годы наша авиация спасла нашу страну, поэтому думаю, что у Армении должна быть своя собственная авиация, чтобы в форс-мажорных ситуациях хотя бы не оставались без грузоперевозок», - в беседе с «А1+» сказал бывший начальник Главного управления гражданской авиации Шаэн Петросян.
Он не против, чтобы в Армению пришли бюджетные авиакомпании, но считает, что во время форс-мажоров они и другие иностранные авиакомпании не будут летать в Армению.
А наши самолеты хотя бы могут перевозить грузы. Ш. Петросян также считает, что коммуникация между странами из-за кризиса, вызванного новым коронавирусом, не будет восстановлена еще долгое время, и летом границы продолжат оставаться закрытыми.