Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Սամվել Բաբայանին (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին ընդունել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Սամվել Բաբայանին:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ակնկալում է ակտիվ աշխատանք՝ ընդգծելով, որ ԱԽ նորանշանակ քարտուղարը մեկամսյա ժամկետում պետք է ներկայացնի առաջարկություններ ԱՀ անվտանգության խորհրդի նոր կանոնադրության և նոր կառուցվածքի վերաբերյալ:
«Անվտանգության խորհուրդը պետք է դառնա պետական կառավարման այն օղակներից մեկը, որտեղ քննարկվելու են մեր բնակչությանը մտահոգող հիմնահարցերը: Համատեղ աշխատանքով պետք է փորձենք կյանքի կոչել այն հուշագիրը, որը ստորագրվել է երկու քաղաքական ուժերի միջև»,- նշել է Ա. Հարությունյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար՝ Սամվել Բաբայանը նշել է, որ կանի հնարավորը հուշագրի բոլոր կետերի իրականացման ուղղությամբ: Նրա խոսքով՝ հիմնական ուշադրությունը սևեռված է լինելու ինչպես անվտանգության և քաղպաշտպանության, այնպես էլ սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման վրա:

Араик Арутюнян встретился с Самвелом Бабаяном (видео)
Поддержи А1+!1 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял новоназначенного секретаря Совета безопасности Республики Арцах Самвела Бабаяна.
Президент Арутюнян отметил, что он ожидает активной работы, подчеркнув, что новоназначенный секретарь Совбеза в месячный срок должен представить предложения относительно нового устава и новой структуры Совета безопасности Республики Арцах.
«Совет безопасности должен стать одним из тех звеньев государственного управления, где будут обсуждаться проблемы, волнующие наше население. Совместными усилиями мы должны попытаться претворить в жизнь меморандум, подписанный между нашими двумя политическими силами», - отметил А. Арутюнян.
Поблагодарив за оказанное доверие, Самвел Бабаян отметил, что он сделает все возможное для реализации всех пунктов этого меморандума. По его словам, основное внимание будет сосредоточено как на безопасности и гражданской обороне, так и на решении социально-экономических проблем.