Ուժեղացված վերահսկողական գործառույթներ՝ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունիսի 15-ին ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի մասնագետները ՀՀ ոստիկանության ծառայության հետ համատեղ կրկին ուժեղացված հսկողություն և մշտադիտարկումներ են իրականացրել Մալաթիա Սեբաստիա վարչական շրջանում։
Վերահսկողությունը վարչական շրջանում իրականացվել է ինչպես շրջիկ խմբերի միջոցով, այնպես էլ կանգառի կետերում՝ Տեսչական մարմնի մասնագետների և Ոստիկնության ծառայողների հետ համատեղ։
Վաղ առավոտից մեկնարկած մշտադիտարկման արդյունքում հայտնաբերվել են ՀՀ պարետի կողմից սահմանած անվտանգության կանոնների մի շարք խախտումներ ու թերացումներ, որոնք բնույթով գրեթե նույն խախտումներն են, ինչ նախորդ օրերին է արձանագրվել։ Մասնավորապես` միկրոավտոբուսի առջևի նստատեղին միաժամանակ երկու ուղևորի նստեցում, առանց ձեռնոցի վարորդ, ախտահանիչ հեղուկի բացակայություն, գերբեռնված փոխադրում։ Տաքսի ավտոմոբիլներով ուղևորափոխադրում իրականացնողների դեպքում՝ վարորդի կողքին ուղևորի նստեցում, առանց դիմակի ուղևոր, առանց դիմակի և առանց ձեռնոցի վարորդ։
Վերոնշյալ բոլոր խախտումների հիմքով կազմվել են համապատասխան վարչական արձանագրություններ։
Խախտումները բացառելու կամ հնարավորինս նվազագույնին հասցնելու նպատակով ՔՏՀԱՏՄ մասնագետների կողմից իրականացվել են ակտիվ իրազեկման և բացատրական աշխատանքներ, վարորդներին և ուղևորներին տրվել պարտադիր կատարման ցուցումներ՝ թերություններն անհապաղ շտկելու և վերացնելու ուղղությամբ։
Տեսչական մարմնի մասնագետների կողմից ամենօրյա խիստ մշտադիտարկումներ և վերահսկողական աշխատանքներն են իրականացվում ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ բոլոր մարզերում:

Усиленные контрольные функции в административном районе Малатия-Себастия (видео)
Поддержи А1+!15 июня специалисты Инспекционного органа по градостроительству, технической и пожарной безопасности совместно с полицией провели усиленный контроль и мониторинг в административном районе Малатия-Себастия. Об этом говорится в заявлении правительства Армении․
Контроль в административном районе был осуществлен посредством мобильных групп совместно со специалистами Инспекционного органа и сотрудниками полиции.
В результате мониторинга, начавшегося с раннего утра, был выявлен ряд нарушений правил безопасности и недостатков, которые были почти теми же, что и в предыдущие дни. В частности, на переднем сидении микроавтобуса были два пассажира, водитель был без перчаток, отсутствие дезинфицирующей жидкости, перевозка большого количества людей. В случае таксистов - посадка пассажира рядом с водителем, пассажиры без масок, водитель без перчаток.
На основании всех вышеуказанных нарушений были составлены соответствующие административные протоколы.
С целью исключения нарушений или доведения до минимума специалисты инспекционного органа провели активную разъяснительную работу, водителям и пассажирам были даны обязательные указания по устранению недостатков.
Специалисты инспекционного органа ежедневно проводят строгий мониторинг и контрольные работы как в столице, так и во всех областях”,- говорится в сообщении правительства.