Վեդիի ավագ դպրոցի ճանապարհն այս տարի էլ չեն ասֆալտապատի (տեսանյութ)
Վեդի քաղաքի ավագ դպրոց տանող ճանապարհի բարեկարգումը տարիներ շարունակ մնում է քաղաքի առաջնային խնդիրներից մեկը։
Աշնանն ու գարնանը անձրևի հետեւանքով առաջացած ջրափոսերը դժվարանցանելի են դարձնում բնակիչների և  մեքենաների բնականոն երթևեկությունը:
«Նման խնդիր ունենք և դա ոչ միայն ավագ դպրոց տանող ճանապարհն է, այլ նաև քաղաքը շրջանցող ճանապարհն է»,-  «Ա1+»-ին ասում է Վեդու համայնքապետ Վարուժան Բարսեղյանը։
Դեռեւս 2017 թվականին համայնքապետարանը նախագիծ - նախահաշիվ է կազմել, ըստ որի  բարեկարգման համար անհրաժեշտ է մոտ 200 մլն դրամ։
Վարուժան Բարսեղյանի խոսքով՝ համայնքի միջոցների հաշվին հնարավոր չէ լուծել խնդիրը.
«Այն մեծ ծրագիր է և ներառված է նաև քաղաքի  2016-2021 թվականների հնգամյա ծրագրում։ Մենք բազմիցս դիմել ենք կառավարությանը, որպեսզի այս խնդիրը իր լուծումը գտնի»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց նա։
Հնարավոր է, որ հաջորդ տարվա  ճանապարհաշինության  ծրագրերում ընդգրկվի նաև այս խնդիրը։
Այսինքն՝ այս տարի եւս դպրոց տանող ճանապարհը աշնանը կդառնա նույնքան անանցանելի, ինչպես նախորդ տարիներին։

Дорогу, ведущую в старшую школу Веди, не заасфальтируют и в этом году (видео)
Благоустройство дороги, ведущей к старшей школе Веди, годами остается одной из первоочередных задач города.
Лужи, возникающие вследствие осенних и весенних дожде, затрудняют нормальное движение жителей и автомобилей.
«У нас есть подобная проблема, и это – не только дорога, ведущая к старшей школе, но и дорога  в объезд города», - говорит «А1+» начальник общины Веди Варужан Барсегян.
Еще в 2017 году общинная администрация составила проект – смету, согласно которой для благоустройства необходимо около 200 млн драмов.
По словам Варужана Барсегяна, за счет средств общины проблему решить невозможно:
«Это – большая программа и она включена в пятилетнюю программу города 2016-2021 лет. Мы неоднократно обращались в правительство, чтобы оно нашло свое решение этой проблемы», - сказал он в беседе с «А1+».