Տիգրան Մանսուրյանը՝ կորոնավիրուսի օրերին իր աշխատանքի մասին (տեսանյութ)
Համաճարակով պայմանավորված արտակարգ դրության ժամանակահատվածը մաեստրո Տիգրան Մանսուրյանի համար առանձնակի չի տարբերվել։
«Իմ կյանքում սովորական օրերից ու ամիսներից որևէ տարբերություն չեմ զգացել։ Աշխատել եմ նույն ձևով։ Իսկ տրամադրությունը աշխատանքից է կախված։ Ես սոցիալական կյանքով ապրող մարդ չեմ, ինձ իմ աշխատանքն է հետաքրքրում»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասում է  մաեստրոն։
Այս ընթացքում մի գործ է գրել գերմանացի ալտահարուհու խնդրանքով։ «Ճիշտ է՝ ասաց, որ վճարել չի կարողանա, սակայն երբ լսեցի նրա կատարումների ձայնագրությունները, հասկացա, որ լավ մենակատար է և արժանի է, որ  խնդրանքը կատարեմ»,- նշեց պարոն Մանսուրյանը։ Ալտի համար երաժշտական կտավն անվանել է «Ձոն լռության»։
Ավարտել է նաև իր վաղեմի երազանքը՝ «Հայրեններ լուսնի մասին» շարքը երգչախմբի, դաշնամուրի և երգիչ-մենակատարների համար, որը նվիրել է իր վաղեմի բարեկամ, Հայաստանի կամերային երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար Ռոբերտ Մլքեյանին։

Тигран Мансурян о своей работе в коронавирусные дни (видео)
Период чрезвычайного положения, обусловленного эпидемией, для маэстро Тиграна Мансуряна особо не отличался.
«Я не ощутил каких-либо изменений по сравнению с обычными днями и месяцами моей жизни. Работал также. А настроение зависит от работы. Я – не человек, живущий социальной жизнью, меня интересует моя работа», - говорит маэстро в беседе с «А1+».
За это время он написал одно сочинение по просьбе германской альтистки. «Правда, она сказала, что не сможет заплатить, но когда я услышал записи ее исполнений, понял, что она – хорошая солистка, и стоит выполнить ее просьбу», - отметил господин Мансурян.  Произведение для альта Мансурян назвал «Голос тишины».
Завершил также свою давнюю мечту – цикл «Айрены о луне» для хора, фортепиано и солистов-вокалистов, который посвятил своему давнему другу, художественному руководителю Камерного хора Армении Роберту Млкеяну.