Ծառուկյանին ուզում են ձերբակալել միայն նրա համար, որ գործին չխոչընդոտի. Գագիկ Ծառուկյան (տեսանյութ)
Հունիսի 5-ից հետո Ծառուկյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է, - լրագրողների հարցադրումներին ի պատասխան՝ Գագիկ Ծառուկյանը այսօր վերահաստատեց իրենց դիրքորոշումը։
Հարցին, թե ինչ ակնկալիքներ ունի դատարանից, Ծառուկյանը հորդորեց գնալ ու դատավորից հարցնել. «Ինձ խի՞ եք հարցնում»:
Իր հնարավոր կալանավորման վերաբերյալ հարցադրմանն ի պատասխան՝ Ծառուկյանը արձագանքեց.
«Ինձ համար հպարտություն է այն, ինչ անում եմ հանուն ազգի, ժողովրդի: Ես խոսում եմ խնդիրների, դրանց լուծման մասին: Ես կարող եմ ասել, որ Հայաստանում 2008-ից հետո մինչև այսօր ընտրակաշառքի 7 դեպք է եղել, որոնց մասով ամենախիստ խափանման միջոցը եղել է ստորագրություն, բայց այսօր Ծառուկյանին ուզում են ձերբակալել միայն նրա համար, որ քննությանը չխոչընդոտի: Երեք ամիս դուրսն եմ, 100 քննիչ են կցել, 1000 մարդ են քննել, Ծառուկյանի վրա ցուցմունք չկա: Բայց նորից եմ ասում՝ այսօր հեղափոխությունը եղել է միայն դատարկ խոստումներ։ Ժողովուրդը սպասել է, այսօրվա նման խայտառակ իրավիճակ երբեք չի եղել: Մարդկանց հասցրել են աղքատության, անդունդի եզրին»:
Ծառուկյանն իշխանական պատգամավորներին հորդորեց շփվել մարդկանց հետ, հասկանալ խնդիրները. «Ծառուկյանից չպետք է վախենալ, Ծառուկյանին ձերբակալելով խնդիրները չեն լուծվի: Այսօր իրենց վերաբերմունքը փոխվել է ժողովրդի նկատմամբ: Այն ժամանակ հարգալից էին, հիմա ալարում են մարդկանց հետ խոսել։ Ծառուկյանին պետք է հերոսացնել»,- ասաց նա:

Царукяна хотят арестовать только для того, чтобы он не мешал делу: Гагик Царукян (видео)
Поддержи А1+!После 5-го июня по отношению к Царукяну идет политическое преследование, - в ответ на вопросы журналистов Гагик Царукян сегодня подтвердил их позицию.
На вопрос, какие у него ожидания от суда, Царукян призвал пойти и спросить у судьи: «Зачем вы спрашиваете меня?»
А на вопрос о возможном аресте Царукян ответил:
«Я горжусь тем, что делаю ради нации, ради народа. Я говорю о проблемах, их решении. Я могу сказать, что в Армении после 2008 года по сей день было 7 случаев взяток избирателям, самой строгой мерой пресечения по которым была подписка, но сегодня Царукяна хотят арестовать только для того, чтобы он не препятствовал следствию. Я три месяца как на свободе, прикрепили 100 следователей, рассмотрели 1000 человек, нет показаний против Царукяна. Но снова говорю: сегодня революция была только пустыми обещаниями. Народ ждал, такой позорной ситуации, как сегодня, никогда не было. Людей довели до грани бедности, пропасти».
Царукян призвал депутатов от власти общаться с людьми, понять проблемы: «Не нужно бояться Царукяна, арестовав Царукяна, проблемы не решатся. Сегодня их отношение к народу изменилось. Тогда они были уважительными, сейчас им лень говорить с людьми. Царукяна нужно сделать героем», - сказал он.