123971156_643088599721850_66585932128587038_o
Այսօր այցելել եմ Շուշի, հանդիպել քաղաքի պաշտպանների հետ, տեղում քննարկել թշնամու բազմաքանակ ուժերի դեմ մեր պայքարի ռազմավարությունը:
Պրոֆեսիոնալ զինվորականների և կամավորականների համատեղ ջանքերով ստեղծված պաշտպանական ամրությունները և տղաների վճռականությունը հույս են ներշնչում, որ բերդաքաղաքն անառիկ պահելու համար գործադրվում են բոլոր հնարավոր ջանքերը:
Շուշին իր հոգևոր և մշակութային արժեքներով ու ավանդույթներով, մեր ամենամեծ ժառանգություններից է, որ ստացել ենք պապերից և նույն հայկական ոգով պետք է փոխանցենք մեր սերունդներին:
Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում «Արցախի հերոս», հայ ժողովրդի նվիրյալ զավակ, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանին»:

123971156_643088599721850_66585932128587038_o
5 ноября президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил Шуши, встретился с защитниками города, на месте обсудил стратегию борьбы с многочисленными силами противника.
“Оборонительные силы, организованные совместными усилиями профессиональных военных и добровольцев и решимость ребят внушают надежду. Для сохранения города-крепости прилагаются все возможные усилия.
Духовные и культурные ценности и традиции Шуши являются одним из наших самых больших наследий, которые мы получили от дедов и прадедов и должны передать нашим поколениям”, - отметил Арутюнян.
На своей странице в социальной сети Facebook он опубликовал фотографии о визите в Шуши, а также выразил особую благодарность Герою Арцаха, преданному сыну армянского народа, генерал-полковнику Сейрану Оганяну.