Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ԱԳ նախարարի տեղակալին
Մայիսի 25-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Գագիկ Ղալաչյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության նորանշանակ դեսպան Խալեդ Շավաբկային (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման առթիվ` նախարարի տեղակալը նրան մաղթեց բեղմնավոր աշխատանք և հաջողություններ պատասխանատու առաքելությունն իրականացնելու գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և բարեմաղթանքների համար` դեսպանը վստահեցրեց, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կգործադրի հնարավոր բոլոր ջանքերը՝ բարեկամ երկրների միջև հարաբերություններն առավել ամրապնդելու և խորացնելու համար:
Կարևորելով երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության առկա բարձր մակարդակն ու վերջին տարիների բարձրաստիճան փոխայցելությունները՝ զրուցակիցները քննարկեցին տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության խթանմանը, առևտրատնտեսական կապերի աշխուժացմանը, զբոսաշրջության զարգացմանը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում գործակցությանն առնչվող հարցեր:
Զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձ կատարեցին նաև մերձավորարևելյան և հարավկովկասյան տարածաշրջաններում տեղի ունեցող զարգացումներին և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային մի շարք խնդիրների:

Посол Иорданского Хашимитского Королевства вручил копии верительных грамот заместителю главы МИД
Поддержи А1+!Заместитель министра иностранных дел Армении Гагик Калачян 25 мая принял новоназначенного посла Иорданского Хашимитского Королевства в Республике Армения Халеда Шавабку (резиденция в Москве) по случаю вручения копий верительных грамот.
Поздравив посла с назначением, заместитель министра пожелал ему плодотворной работы и успехов в выполнении ответственной миссии.
Поблагодарив за теплый прием и наилучшие пожелания, посол заверил, что в период своего пребывания в должности он приложит все усилия для дальнейшего укрепления и углубления отношений между дружественными странами.
Подчеркнув важность нынешнего высокого уровня политического диалога между двумя странами и взаимных визитов на высоком уровне в последние годы, собеседники обсудили вопросы, связанные с продвижением двустороннего сотрудничества, активизацией торгово-экономических связей, развитием туризма, расширением нормативно-правовой базы, а также а также сотрудничество в рамках международных организаций.
В ходе беседы стороны коснулись развития событий на Ближнем Востоке и Южном Кавказе, а также ряда региональных вопросов, представляющих взаимный интерес.