Հայաստան-Կանադա համագործակցությունն ունի խորացման մեծ ներուժ. Փաշինյանը շնորհավորել է Թրյուդոյին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Կանադայի օրվա կապակցությամբ։
Մեր երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները մշտապես հիմնված են եղել ընդհանուր արժեքների և փոխադարձ հարգանքի վրա։ Այդ կապերին ուրույն ջերմություն են հաղորդում կանադահայ գործուն համայնքը և սերտ պատմական առնչությունները։ Վստահ եմ, որ մեր երկրների համագործակցությունն ունի խորացման մեծ ներուժ, և համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի նախանշել և իրականացնել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրեր բազմաթիվ ոլորտներում։
Անցած տարի ողջ աշխարհն առերեսվեց դժվարությունների և մարտահրավերների։ Հայ ժողովրդի համար այն դարձավ նաև պատերազմի արհավիրքները վերապրելու տարի։ Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Կանադայի կառավարությանը՝ խաղաղության վերահաստատմանն ուղղված ջանքերի և հակամարտությունից տուժածներին աջակցություն տրամադրելու համար։ Լիահույս եմ, որ Կանադան՝ որպես միջազգային իրավունքի և գլոբալ իրավակարգի ամրապնդման ջատագով, կշարունակի կառուցողական քաղաքականությունը տարածաշրջանի չլուծված խնդիրների և պահպանվող անվտանգային սպառնալիքների ուղղությամբ։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Կանադայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և շարունակական առաջընթաց։

Армяно-канадское сотрудничество имеет большой потенциал для углубления: Пашинян поздравил Трюдо
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Канады Джастину Трюдо по случаю национального праздника страны. Об этом сообщает Управление информации и общественных связей правительства РА.
«Многоуважаемый господин премьер-министр, сердечно поздравляю вас и дружественный народ Канады с национальным праздником - Днем Канады.
Дружеские отношения между нашими странами всегда основывались на общих ценностях и взаимном уважении. Особую теплоту этим связям придают тесные исторические связи канадско-армянской активной общины. Уверен, что у сотрудничества наших стран есть большой потенциал для углубления, совместными усилиями можно будет наметить и реализовать программы, представляющие взаимный интерес во многих сферах.
В прошлом году весь мир столкнулся с трудностями и проблемами. Для армянского народа он стал годом переживания ужасов войны. Я хотел бы поблагодарить правительство Канады за его усилия по восстановлению мира и оказанию помощи пострадавшим от конфликта. Я полон надежды, что Канада, как сторонник международного права, укрепления глобального права, продолжит свою конструктивную политику в отношении нерешенных проблем региона, сохраняющихся угроз безопасности.
Пользуясь случаем, желаю вам крепкого здоровья и успехов, а также дальнейших успехов дружественному народу Канады.