Ձերբակալվել են Գորիսի փոխքաղաքապետներ Իրինա Յոլյանը և Մենուա Հովսեփյանը․ ՔԿ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ հատուկ քննչական ծառայության քննիչները օգոստոսի 17-ին ձերբակալել են Սյունիքի մարզի Գորիսի փոխքաղաքապետներ Իրինա Յոլյանին և Մենուա Հովսեփյանին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Վարդան Թադևոսյանը:
«Իրինա Յոլյանին և Մենուա Հովսեփյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (առանձնապես խոշոր չափով յուրացում կամ վատնում): Մենուա Հովսեփյանին մեղադրանք է առաջադրվել նաև 149.1 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով (քարոզչություն կատարելուն կամ քարոզչություն կատարելուց հրաժարվելուն հարկադրելը, որը կատարվել է ծառայողական կամ այլ կախվածությունն օգտագործելով, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով): Այս պահին գործը քննչական կոմիտեում է, սպասում ենք քննիչների որոշումներին»,- ասաց Թադևոսյանը:

Aрестованы заместители мэра Гориса Ирина Йолян и Менуа Овсепян: СК (видео)
17 августа следователи Специальной следственной службы РА арестовали заместителей мэра Гориса Сюникской области Ирину Йолян и Менуа Овсепянa. Об этом в беседе с «Арменпресс» сообщил пресс-секретарь Следственного комитета РА Вардан Тадевосян.
«Ирине Йолян и Менуа Овсепяну было предъявлено обвинение по статье 179 части 3 части 1 Уголовного кодекса РА (хищение или растрата в особо крупном размере). Менуа Овсепяну также было предъявлено обвинение по статье 149.1, ч. 2, п. 1, 2 (принуждение к агитации или к отказу от агитации, проводимые с использованием служебных или иных зависимостей, с использованием служебного положения). В настоящее время дело находится в следственной комиссии, мы ждем решения следователей», - сказал Тадевосян.