Հայկ Խանումյանը կդադարի զբաղեցնել նախարարի պաշտոնը
Նոյեմբերի 23-ին, մոտ 2 տարի պաշտոնավարելուց հետո, կդադարեմ զբաղեցնել ԱՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնը:
Արցախում կառավարության նոր կազմ է ձևավորվում, որի մեջ ես չեմ լինի: Կառավարությունն Արցախում ամենակազմակերպված մարմինն է և այն զգում է բոլորիս աջակցության կարիքը:
Արցախի կառավարության ձախողումը, անկախ կազմից, կարող է ճակատագրական լինել ամբողջ հայության համար: Հետևաբար Արցախի կառավարությունը կարիք ունի ամբողջ հայության աջակցությանը: Շնորհակալություն եմ հայտնում ԱՀ նախագահին և կառավարության գործընկերներին՝ համատեղ աշխատանքի համար:
Երախտապարտ եմ նախարարության և ենթակա կառույցների բոլոր աշխատակիցներին ճգնաժամային ու վերականգնման ժամանակաշրջանում այս ծանր բեռն իրենց ուսերին կրելու համար:
Մենք աշխատել ենք՝ առանց ուշադրություն դարձնելու բազմաթիվ հարձակումներին, անարդար թիրախավորմանը, նախարարի ու նախարարության դեմ կազմակերպված արշավներին, իրենց պետական ինստիտուտների տեղ դրած թայֆաների կողմից ստեղծված շինծու քրեական գործերին:

Айк Ханумян перестанет занимать пост министра
Министр территориального управления и инфраструктур Республики Арцах Айк Ханумян подал заявление об отставке. Об этом сообщает Ханумян на своей странице в Facebook.
«23 ноября, после почти двухлетнего пребывания в должности, я прекращаю занимать должность министра территориального управления и инфраструктур Республики Арцах. В Арцахе формируется новое правительство, и я не буду в его составе.
Правительство – самый организованный орган в Арцахе, и оно нуждается в поддержке со стороны всех нас. Крах правительства Арцаха, независимо от его состава, может стать фатальным для всего армянского народа. Поэтому правительству Арцаха нужна поддержка всех армян. Благодарю президента Республики Арцах и коллег из правительства за совместную работу.
Я благодарен всем сотрудникам министерства и подведомственных структур за то, что они несли на своих плечах это тяжелое бремя в кризисно-восстановительный период. Мы работали, не обращая внимания на многочисленные нападения, несправедливые нападки, организованные кампании против министра и министерства. Я продолжаю работать во имя великой цели сохранения Арцаха под суверенитетом Армении», - написал Ханумян.