2023 թվականին առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարները կազմել են ավելի քան 1 տրիլիոն 710 միլիարդ 577 միլիոն դրամ
Աջակցիր «Ա1+»-ին2023 թվականին առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարները կազմել են ավելի քան 1 տրիլիոն 710 միլիարդ 577 միլիոն դրամ
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2023 թ. հունվար-դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2023 թ. հունվար-դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում պետական բյուջե ընդհանուր առմամբ վճարվել է ավելի քան 1 տրիլիոն 710 միլիարդ 577 միլիոն դրամ: Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 1 տրիլիոն 308 միլիարդ 983 միլիոն դրամ, իսկ մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը՝ շուրջ 401 միլիարդ 594 միլիոն դրամ։
1000 խոշոր հարկ վճարողների վերաբերյալ ցանկը հասանելի է ՊԵԿ պաշտոնական կայքի «Տեղեկություն հարկ վճարողների վերաբերյալ» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:

Сумма, выплаченная первыми 1000 крупными налогоплательщиками в 2023 году, составила более 1 трлн 710 млрд 577 млн драмов
Поддержи А1+!На официальном сайте Комитета государственных доходов опубликована информация о налогах и сборах, уплаченных первыми 1 000 крупными налогоплательщиками за январь-декабрь 2023 года.
Согласно порядку, опубликованному на сайте КГК, в пятерку крупнейших налогоплательщиков вошлиЗангезурский медно-молибденовый комбинат, компании «Grand Tobacco», «Газпром Армения», «Mobile Center Art» и «Pretty Way».
1 000 крупными налогоплательщиками в январе-декабре 2023 года в госбюджет уплачено более 1 триллиона 710 миллиардов 577 миллионов драмов. Сумма выплат налоговому органу составила более 1 трлн 308 млрд 983 млн драмов, сумма платежей таможенному органу составила около 401 млрд 594 млн драмов.