«Մարզաշխարհում դուք պատմություն եք կերտել». Կարեն Գիլոյանն ընդունել է Ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Հռիփսիմե Խուրշուդյանին
Ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, արծաթե և կրկնակի բրոնզե մեդալակիր Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ավարտում է մարզական կարիերան:
Այս կապակցությամբ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը հյուրընկալել է անվանի մարզուհուն և շնորհակալություն հայտնել ներդրած ջանքերի, ծանրամարտի պատմության մեջ հետք թողնելու և գրանցած հաղթանակներով Հայաստանի պատիվը բարձր պահելու համար:
«Մարզաշխարհում դուք պատմություն եք կերտել: Ձեր նվիրումն ու կամքի դրսևորումը չափազանց գնահատելի և օրինակելի են ոչ միայն մարզիկների, այլև, ընդհանրապես, մարդկանց համար, որոնք պետք է անցնեն պայքարի ուղին: Դուք արժանի եք ամենաբարձր մեծարանքին»,- ասել է Կարեն Գիլոյանը:
Հռիփսիմե Խուրշուդյանը ևս շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի և իր գործն արժևորելու համար. «Շնորհակալ եմ, որ իմ կողքին եք: Ամենաբարդ մրցապայքարում անգամ դա միշտ ոգևորիչ է և ուժ է տալիս»:

Вы вошли в историю спорта: Карен Гилоян принял чемпионку Европы по тяжёлой атлетике Рипсиме Хуршудян
Чемпионка Европы по тяжелой атлетике, серебряный и двукратный бронзовый призер Рипсиме Хуршудян завершает спортивную карьеру.
В этой связи заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Карен Гилоян принял знаменитую спортсменку и поблагодарил ее за усилия, ее след в истории тяжелой атлетики и защиту чести Армении.
“Вы вошли в историю спорта. Ваша самоотверженность и воля высоко ценятся и служат примером не только для спортсменов, но и в целом для людей, которым предстоит пройти путь борьбы. Вы заслуживаете самой высокой чести”, - сказал Карен Гилоян.
Рипсиме Хуршудян поблагодарила за высокую оценку: “Спасибо, что поддерживаете меня. Даже в самых сложных соревнованиях это всегда подбадривает и придает сил”.