Քաղաքապետն ու դեսպանը փաստել են, որ կա անհրաժեշտություն՝ թարմացնելու ստորագրված փաստաթղթերը
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ–ում Կանադայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էնդրյու Թըրներին: Անդրադառնալով Երևանի և Մոնրեալի միջև գործակցության հաստատմանն ու երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին՝ կողմերը մի շարք ոլորտներ են կարևորել: Երևանի և Մոնրեալի միջև կապեր են հաստատվել դեռևս 1998թ.։ 2001թ.-ին էլ կողմերի միջև ստորագրվել է քույր քաղաքներ հռչակելու մասին պայմանագիր։
Քաղաքապետն ու դեսպանը փաստել են, որ կա անհրաժեշտություն՝ թարմացնելու ստորագրված փաստաթղթերը՝ երկկողմ հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելու համար: Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Էնդրյու Թըրները նշել է, որ Երևանում դիվանագիտական ներկայացուցչության առկայությունն արդեն իսկ կարևոր քայլ է երկու երկրների ու քաղաքների համար:

Мэр и посол подчеркнули, что есть необходимость обновления подписанных документов
Поддержи А1+!Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Канады в Армении Эндрю Тернера.
В мэрии сообщили, что, коснувшись сотрудничества между Ереваном и Монреалем и повестки двусторонних отношений, стороны выделили ряд направлений.
Отношения между Ереваном и Монреалем были установлены в 1998 году. В 2001 году между сторонами было подписано соглашение об объявлении их городами-побратимами.
Мэр и посол подчеркнули, что есть необходимость обновления подписанных документов, чтобы придать новый импульс двусторонним отношениям.
Выразив благодарность за теплый прием, Эндрю Тернер отметил, что наличие дипломатического представительства в Ереване уже является важным шагом как для обеих стран, так и для городов.