Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Աս-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ և Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
Մեծ գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկու պետությունների միջև բարեկամական հարաբերությունները և բազմոլորտ համագործակցությունը շարունակաբար զարգանում և ընդլայնվում են։ Վստահ եմ, որ վերջերս կատարված փոխադարձ պաշտոնական այցերը, որոնք վկայում են երկկողմ հարաբերությունները խորացնելու՝ մեր երկու կառավարությունների պատրաստակամության մասին, նոր խթան կհանդիսանան Հայաստան-Եգիպտոս փոխգործակցության առավել խորացման համար՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ խորին երախտագիտություն հայտնել Ձեզ Կահիրեում ինձ և իմ գլխավորած պատվիրակությանը ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Премьер-министр направил поздравительное послание президенту Египта
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абдель Фаттаху ас-Сиси по случаю национального праздника – Дня революции.
“От имени народа Республики Армения и от себя лично шлю теплые поздравления Вам и дружественному народу Египта по случаю национального праздника Арабской Республики Египет – Дня Революции.
С большим удовлетворением отмечаю, что дружественные отношения и многоотраслевое сотрудничество между нашими двумя государствами постоянно развиваются и расширяются. Уверен, что недавние взаимные официальные визиты, свидетельствующие о готовности наших двух правительств к углублению двусторонних отношений, станут новым импульсом для дальнейшего углубления армяно-египетского взаимодействия на благо наших двух народов.
Пользуясь случаем, хотел бы выразить Вам глубокую признательность за теплый прием, оказанный мне и возглавляемой мной делегации в Каире.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Египта – прочного мира и процветания”.