Փարիզի 17-րդ շրջանի քաղաքապետը հյուրընկալել է Արթուր Ալեքսանյանին և Մալխաս Ամոյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓարիզի 17-րդ շրջանի քաղաքապետ Ժոֆղուա Բուլարը քաղաքային այգում այսօր հյուրընկալել է Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի անդամներ, Օլիմպիական խաղերի մեդալակիր ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանին և Մալխաս Ամոյանին:
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, Հայաստանի օլիմպիական պատվիրակության անդամներ, բազմաթիվ երկրպագուներ:
Ողջունելով մարզիկներին՝ Փարիզի 17-րդ շրջանի քաղաքապետը շնորհավորել է նրանց Փարիզ-2024-ում ունեցած տպավորիչ մրցելույթների և նվաճած մեդալների առթիվ: Ժոֆղուա Բուլարն ընդգծել է՝ Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հարաբերությունները մշտապես առանձնացել են ջերմությամբ ու բարեկամությամբ:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության և սրտացավ վերաբերմունքի համար: Կարեն Գիլոյանն ընդգծել է՝ Հայաստանի օլիմպիական պատվիրակությունը խաղերի ողջ ընթացքում զգում է թե՛ Փարիզի իշխանությունների, թե՛ ֆրանսիացի ժողովրդի աջակցությունն ու բարեկամական վերաբերմունքը:
Փարիզի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանն ու բրոնզե մեդալակիր Մալխաս Ամոյանը ևս շնորհակալություն են հայտնել հյուրընկալության և երկրպագության համար: Ներկաներին ողջունել է նաև Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը:
Այնուհետև, հայ մարզիկները լուսանկարվել են Փարիզի 17-րդ շրջանի քաղաքային այգում հավաքված երկրպագուների հետ, ինքնագրեր բաժանել նրանց:
Նշենք՝ այսօր երեկոյան Արթուր Ալեքսանյանն ու Մալխաս Ամոյանը կհյուրընկալվեն նաև Փարիզում գործող «Հայաստանի օլիմպիական տանը» և կհանդիպեն Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների ու երկրպագուների հետ:

Мэр 17-го округа Парижа принял Артура Алексаняна и Малхаса Амояна
Поддержи А1+!8 августа мэр 17-го округа Парижа Джеффри Буллар принял в городском парке членов олимпийской сборной Армении, призеров Олимпийских игр борцов Артура Алексаняна и Малхаса Амояна.
На мероприятии также присутствовал заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Карен Гилоян, посол Республики Армения во Франции Асмик Толмаджян, члены олимпийской делегации Армении, многочисленные болельщики.
"Приветствуя спортсменов, мэр 17-го округа Парижа поздравил их с зрелищным соревнованием и завоеванными медалями в Париже-2024. Джеффри Буллар подчеркнул, что отношения между Арменией и Францией всегда отличались теплотой и дружбой.
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Карен Гилоян поблагодарил за теплый прием и доброе отношение. Карен Гилоян подчеркнул, что армянская олимпийская делегация на протяжении всех игр ощущает поддержку и дружеское отношение как властей Парижа, так и французского народа", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, за гостеприимство и поклонение поблагодарили также серебряный призер Парижских Олимпийских игр Артур Алексанян и бронзовый призер Малхас Амоян. Собравшихся также приветствовала Чрезвычайный и полномочный посол РА во Франции Асмик Толмаджян.
После этого армянские спортсмены сфотографировались с болельщиками, собравшимися в городском парке 17-го округа Парижа, раздавая автографы.
Артур Алексанян и Малхас Амоян также примут участие в «Олимпийском доме Армении» в Париже и встретятся с представителями и болельщиками армянской общины Франции.