ԱԺ նախագահը ստորագրել է Գուրգեն Արսենյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Հիմք ընդունելով պատգամավորի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 154-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետի եւ 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի պահանջներով՝ դադարած համարել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով ընտրված պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները»,- նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի ստորագրած արձանագրության մեջ:

Председатель НС подписал протокол о прекращении депутатских полномочий Гургена Арсеняна
Председатель Национального Собрания Республики Армения Ален Симонян подписал протокол о прекращении депутатских полномочий Гургена Арсеняна.
"Принимая за основу заявление депутата об отставке и руководствуясь требованиями пункта 6 части 1-й статьи 154-ой и пункта 2 части 2-ой статьи 155-ой конституционного закона "Регламент Национального Собрания", считать прекращенными полномочия избранного по общенациональному избирательному списку партии "Гражданский договор" депутата Гургена Арсеняна”, - говорится в протоколе, подписанном спикером НС РА.