Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վիետնամի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության վարչապետ Ֆամ Մին Չինին՝ Անկախության օրվա  առիթով։ Ուղերձում նշված է.
«Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Վիետնամի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը և Վիետնամը վայելում են սերտ գործընկերային հարաբերություններ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի, վստահության և բարեկամության վրա: Վստահ եմ, որ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության միջոցով համատեղ ջանքերով նոր լիցք կհաղորդենք համագործակցության հետագա զարգացմանը:
Ուրախ կլինեմ հյուրընկալելու Ձեզ Հայաստանում՝ Ձեզ համար պատեհ ժամանակահատվածում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Վիետնամի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр направил поздравительное послание премьеру Вьетнама
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Социалистической Республики Вьетнам Фам Минь Тиню по случаю Дня независимости страны. В послании говорится:
“От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Вьетнама по случаю национального праздника – Дня независимости.
Армению и Вьетнам связывают тесные партнерские отношения, основанные на взаимном уважении, доверии и дружбе. Уверен, что посредством политического диалога на высоком уровне мы совместными усилиями придадим новый импульс дальнейшему развитию сотрудничества.