Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Իզաբել Սանտիագոյի եւ Ալֆորվիլի քաղաքապետի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 4-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, նախորդ գումարման Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի փոխնախագահ Իզաբել Սանտիագոյի եւ Ալֆորվիլի քաղաքապետ Լյուկ Կարվունասի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը հայ ժողովրդի անունից շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Ֆրանսիային՝ Հայաստանի համար ծանր օրերին մեր երկրի կողքին լինելու ու ցուցաբերած զգալի աջակցության համար:
Զրուցակիցների քննարկման առանցքում են եղել ինչպես միջխորհրդարանական համագործակցությանն ու հայ-ֆրանսիական օրակարգին վերաբերող հարցերը, այնպես էլ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող թեմաներ:

Поддержи А1+!Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян встретился 4 ноября с депутатом Национального Собрания Франции, заместителем председателя группы дружбы Франция-Армения предыдущего созыва НС Изабель Сантьяго и мэром Альфорвиля Люком Карвунасом.
Приветствуя гостей, Ален Симонян от имени армянского народа поблагодарил дружественную Францию за то, что она была рядом в трудные для Армении дни и за оказанную существенную поддержку.
В центре внимания собеседников находились тема межпарламентского сотрудничества, вопросы, связанные с армяно-французской повесткой, а также с региональными развитиями.