Արմեն Գրիգորյանը հնադիպել է իրանական վերլուծական կենտրոնների փորձագետների հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյմբերի 5-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է իրանական վերլուծական կենտրոնների փորձագետների հետ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի կողմից կազմակերպված «Հայաստան-Իրան. Համագործակցության ընթացքն ու նոր հեռանկարները» խորագիրը կրող փորձագիտական աշխատաժողովի շրջանակներում:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է փորձագետների այցը Հայաստան և կարևորել նման աշխատաժողովների անցկացումը, որոնք միտված են ամրապնդելու քաղաքական շրջանակների և փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների միջև վստահությունն ու թափանցիկությունը: Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայաստան-Իրան զարգացող հարաբերությունների ընթացքը և ընդգծել տնտեսական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը:
Քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայաստանի տարածաշրջայնացման քաղաքականությունը, ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, Հայաստան-Արևմուտք հարաբերությունները: Անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքին ու դրա վերջին զարգացումներին:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 5 ноября встретился с экспертами иранских аналитических центров в рамках организованного  Центром общественных связей и информации аппарата премьер-министра РА экспертного семинара на тему «Армения-Иран: процесс сотрудничества и новые перспективы».
Армен Григорян приветствовал визит экспертов в Армению и подчеркнул важность проведения подобных семинаров, направленных на укрепление доверия и прозрачности между политическими кругами и представителями экспертного сообщества. Секретарь Совета безопасности представил ход развития отношений между Арменией и Ираном и подчеркнул важность развития экономических отношений.
Армен Григорян представил политику регионализации Армении, проект правительства РА «Перекресток мира», отношения Армения-Запад. Он коснулся переговорного процесса по урегулированию армяно-азербайджанских отношений и последних развитий.