«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում «Իտալական երաժշտությունը ֆիլմերում» խորագրով երեկո կանցկացվի
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 11–ին, ժամը 19։30 «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կկայանա «Իտալական երաժշտությունը ֆիլմերում» (Note Italiane In Cinema) խորագրով երեկո։ Այն կներկայացնեն Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը և ՀՀ-ում Իտալիայի Հանրապետության դեսպանությունը։
Կհնչեն հայտնի ստեղծագործություններ՝ գրված բացառապես իտալացի հայտնի կոմպոզիտորների և երգահանների կողմից։ Կնչեն Էննիո Մորիկոնեի, Նինո Ռոտայի, Ջակոմո Պուչինիի, Ռենատո Կարոսոնեի, Տոմազո Ալբինոնիի և այլոց գործերը։
Համերգի ընթացքում կներկայացվեն սաունդթրեքեր այնպիսի հայտնի ֆիլմերից, ինչպիսիք են՝ «Կնքահայրը», «Ռոմեո և Ջուլիետ», «Սարդ-մարդը», «Ուոլ Սթրիթի գայլը», «Տաղանդավոր պարոն Ռիփլին», «Մի անգամ Ամերիկայում» և այլն։
Մասնակցությամբ՝ Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի (ընդլայնված կազմով), Երևանի պետական կամերային երգչախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Քրիստինա Ոսկանյան)։
Մենակատարներ՝ Տիգրան Մելքոնյան (տենոր), Ալբերտ Նավասարդյան (սաքսոֆոն), Աստղիկ Վարդանյան (ջութակ), Վահագն Վարդանյան (մելոդիկա, օկարինա, բլոկ ֆլեյտա, էլեկտրո դաշնամուր), Վարդան Գաբոյան (էլեկտրո կիթառ): Դիրիժոր՝ Վալտեր Սիվիլոտտի (Իտալիա):

Поддержи А1+!На вечере на тему "Итальянская музыка в кино" (Note Italiane In Cinema) Государственный камерный оркестр Армении исполнит произведения Эннио Морриконе, Нино Роты, Джакомо Пуччини, Ренато Карозоне, Томазо Альбинони и других выдающихся композиторов.
Концертный вечер состоится 11 декабря в концертном зале "Арама Хачатуряна". Будут звучать саундтреки из таких популярных фильмов, как "Крестный отец", "Ромео и Джульетта", "Человек-паук", "Волк с Уолл-стрит", "Талантливый мистер Рипли", "Однажды в Америке" и других.
В концерте примет участие расширенный состав Государственного камерного оркестра Армении, Ереванский государственный камерный хор (художественный руководитель и дирижер Кристина Восканян).
Солисты: Тигран Мелконян (тенор), Альберт Навасардян (саксофон), Астхик Варданян (скрипка), Ваагн Варданян (мелодика, окарина, блок-флейта, электропианино), Вардан Габоян (электрогитара). Дирижер - Вальтер Сивилотти (Италия).
Концерт представят Государственный камерный оркестр Армении и посольство Итальянской Республики в Армении.