Վարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի նորանշանակ դեսպանին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերրանտիին:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստան-Իտալիա հարաբերությունների հետևողական զարգացման:
Ալեսսանդրո Ֆերրանտին ընդգծել է, որ կներդնի բոլոր ջանքերը երկկողմ կապերին նոր ազդակ հաղորդելու համար:
Զրուցակիցները կարևորել են առևտրատնտեսական փոխգործակցության ընդլայնումը, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում համագործակցության զարգացումը:

Премьер-министр принял новоназначенного посла Италии в РА (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял новоназначенного посла Итальянской Республики в Республике Армения Алессандро Ферранти.
Премьер-министр поздравил посла со вступлением в должность и пожелал ему успехов в содействии последовательному развитию армяно-итальянских отношений.
Алессандро Ферранти подчеркнул, что приложит все усилия, чтобы придать новый импульс двусторонним отношениям.
Собеседники подчеркнули важность расширения торгово-экономического сотрудничества, развития взаимодействия в сфере туризма и в других отраслях.