Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել կոմպոզիտոր Արամ Սաթյանի ծննդյան 75-ամյակի առիթով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը կոմպոզիտոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Սաթյանի ծննդյան 75-ամյակի կապակցությաամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի մաեստրո, Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 75-ամյա հոբելյանի առթիվ: Դուք ժամանակակից հայ կոմպոզիտորական արվեստի երևելի դեմքերից եք, ստեղծագործելու մեծ ձիրքով և բարձր վարպետությամբ օժտված արվեստագետ, որի կյանքն ու ստեղծագործական գործունեությունը հայ երաժշտարվեստին անմնացորդ նվիրումի փայլուն դրսևորումներից են:
Ստեղծագործական, հասարակական, մանկավարժական ակտիվ գործունեությամբ Դուք տասնամյակներ շարունակ վայելում եք երաժշտական հանրության սերն ու հարգանքը:
Նշանակալի է Ձեր ներդրումը երաժշտարվեստի զարգացման գործում, իսկ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության կողմից իրականացվող ծրագրերը նոր խթան են մեր մշակութային կյանքի համար: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և ստեղծագործական նորանոր նվաճումներ»:

Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян в связи с 75-летием композитора, заслуженного деятеля искусств РА Арама Сатьяна направил ему поздравительное послание.
«Дорогой маэстро!
Поздравляю Вас с 75-летним юбилеем!
Вы один из видных деятелей современного армянского композиторского искусства, искусствовед, наделенный большим даром творчества и высоким мастерством, чья жизнь и творческая деятельность являются блестящими проявлениями преданности без остатка армянскому музыкальному искусству.
В результате Вашей активной творческой, общественной, педагогической деятельности Вы в течение десятилетий пользовались любовью и уважением музыкального сообщества.
Значителен Ваш вклад в развитие музыкального искусства, а программы, осуществляемые Союзом композиторов Армении, являются новым стимулом для нашей культурной жизни.