440253643_980503836989628_4515800323751206360_n
ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են «Freedom House»-ի միջազգային ծրագրերի ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները Վաշինգտոնում հանդիպել են «Freedom House»-ի միջազգային ծրագրերի փոխնախագահ Ջերարդո Բերտին, Եվրոպայի եւ Եվրասիայի ծրագրերի փոխտնօրեն Սոֆյա Օրլոսկիին, Քաղաքականության եւ շահերի պաշտպանության հարցերով փոխտնօրեն, Եվրոպայի եւ Եվրասիայի տարածաշրջանի հանուն ժողովրդավարության գագաթնաժողովի համակարգող Քեթի Լարոկին, հետազոտական ավագ վերլուծաբան Մայք Սմելցերին:
Քննարկվել են Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, մարդու իրավունքների, մամուլի եւ ինտերնետի ազատության հարցերը:
Արձանագրվել է, որ վերջին տարիներին Հայաստանն էական առաջընթաց է գրանցել ժողովրդավարության ամրապնդման ոլորտում:
Քննարկվել են առկա խնդիրները եւ մարտահրավերները, մասնավորապես՝ ժողովրդավարության նկատմամբ իրականացվող հիբրիդային հարձակումները եւ դրանց դիմագրավելու գործիքակազմը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու համատեղ աշխատանքը եւ համագործակցել՝ Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման ուղղությամբ:

Члены группы дружбы НС Армения-США встретились с представителями международных программ “Freedom House”
Поддержи А1+!Члены парламентской группы дружбы Армения-США Национального Собрания Армении встретились в Вашингтоне с вице-президентом международных программ “Freedom House” Джерардо Бертом, заместителем директора программ по странам Европы и Евразии Софией Орлоски, заместителем директора по вопросам политики и пропаганды Кэти Ларок, старшим аналитиком Майком Смелцером.
Обсуждались процесс демократических реформ в Армении, вопросы прав человека, свободы прессы и интернета.
Было зафиксировано, что за последние годы Армения добилась значительного прогресса в сфере укрепления демократии.
Были обсуждены существующие проблемы и вызовы, в частности гибридные атаки на демократию и инструменты борьбы с ними.
Достигнута договоренность о продолжении совместной работы и сотрудничества в направлении укрепления демократии в Армении.