Երևանում սպասվում են ձյան տեղումներ՝ ջերմաստիճանի անկմամբ մինչև -8-ից -10°C
ՀՀ ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի կանխատեսման համաձայն, փետրվարի 19-ի կեսօրից հետո, ինչպես նաև փետրվարի 20-23-ը Երևանում սպասվում են ձյան տեղումներ ՝ ջերմաստիճանի անկմամբ մինչև -8-ից -10°C։ Փետրվարի 20-21-ին կանխատեսվում է առատ ձյուն, ինչը կարող է բացասաբար ազդել ճանապարհային երթևեկության, տեսանելիության և առօրյա գործունեության վրա։
«Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» հիմնարկը, «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ը, Երևանի քաղաքապետարանի կոմունալ տնտեսության վարչությունը, ինչպես նաև վարչական շրջանների կոմունալ բաժինները ողջ ներուժով ներգրավված են լինելու ձնամաքրման աշխատանքներում։
Միևնույն ժամանակ հիշեցնում ենք տնտեսվարողներին, որ ավագանու համապատասխան որոշմամբ նրանք պարտավոր են մաքրել և բարեկարգել իրենց հարակից ընդհանուր օգտագործման տարածքները, իսկ համատիրությունները՝ ապահովել շենքերի մուտքերի հարակից տարածքների մաքրությունը։ Հորդորում ենք վարորդներին ճանապարհային անվտանգությունն ապահովելու համար երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

В Ереване ожидается снегопад, температура опустится до -8--10°C
Мэрия Еревана распространила сообщение, в котором напомнила, что после полудня 19 февраля, а также с 20 по 23 февраля в Ереване ожидаются снегопады.
“Согласно прогнозу Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, в Ереване после полудня 19 февраля, а также с 20 по 23 февраля ожидаются снегопады. Температура воздуха опустится до -8... -10°C. 20-21 февраля ожидается сильный снегопад, что может негативно повлиять на дорожное движение, видимость и повседневную деятельность”, — говорится в заявлении мэрии Еревана.
Отмечается, что к работам по уборке снега будут привлечены все имеющиеся возможности и организации.
Мэрия Еревана напоминает предпринимателям, что соответствующим решением Совета старейшин они обязаны убирать и благоустраивать территории, прилегающие к их учреждениям, а жители домов обязаны обеспечивать чистоту территорий, прилегающих к подъездам зданий.
“Призываем водителей ездить исключительно на автомобилях, снабженных зимними шинами для обеспечения безопасности дорожного движения”, — говорится в сообщении.