Կառավարությունը հայտարարում է նոր վարժական հավաքներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿառավարությունն ընդունած որոշմամբ հայտարարում է պահեստազորի առաջին խմբի առաջին և երկրորդ կարգերում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների վարժական հավաքներ ` 2024 հունվարի 23-ից մինչև ապրիլի 12-ը ներառյալ։
Ըստ նախագծի հիմնավորման՝ վարժական հավաքներին կներգրավվի մինչև 2838 քաղաքացի, որոնցից 2579-ը՝ շարքային և կրտսեր ենթասպայական կազմ, 98-ը` ավագ ենթասպայական կազմ, 161-ը` սպայական կազմ պահեստազորայիններ՝ համազորային (մոտոհրաձգային, կապի, հետախուզական, ինժեներական), հրթիռա-հրետանային մասնագիտություններով: Հայտարարված վարժական հավաքների ընթացքում յուրաքանչյուր քաղաքացի ներգրավվում է ոչ ավելի, քան 25 օրացույցային օր ժամկետով։
Վարժական հավաքների ապահովման համար 2024 թվականի հունվարի 23-ից մինչև ապրիլի 12-ը ներառյալ ռազմատրանսպորտային պարտականություններ ունեցող մարմիններից կներգրավվի մինչև 10 միավոր ճանապարհաշինարարական տրանսպորտային միջոց (անվավոր բազմաշերեփ էքսկավատորներ (խրամատափորներ)։

Правительство объявляет о новых учебных сборах
Постановлением, принятым правительством, с 23 января по 12 апреля 2024 года включительно объявляются учебные сборы рядового, унтер-офицерского и офицерского состава, состоящего на учете в первом и втором разрядах первой группы запаса.
Согласно постановлению, к сборам будет привлечено до 2838 граждан, из которых 2579 - рядовые и младшие унтер-офицеры, 98 - старшие унтер-офицеры, 161 - офицерский состав, резервисты по общевойсковым (мотострелковые, связи, разведки, инженерные), ракетно-артиллерийским специальностям. Во время объявленных учебных сборов каждый гражданин должен быть привлечен на срок не более 25 календарных дней.
Для обеспечения хода сборов с 23 января по 12 апреля 2024 года включительно от органов, имеющих военно-транспортные обязанности, будет привлечено до 10 единиц дорожно-строительной техники - колесные многоковшовые экскаваторы (траншеекопатели).