ԳՇ պետը կարգադրել է մարտական ծառայության ընթացքում խստագույնս հետևել կանոնադրային հարաբերություններին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունվարի 10-ին՝ երկօրյա աշխատանքային շրջայցի ընթացքում, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ
Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է հանրապետության արևելյան սահմանագոտու պաշտպանությունն իրականացնող զորամասերի սպայական կազմերի հետ։
Ընդհանուր առմամբ բարձր գնահատելով անցած՝ 2023 թվականի ուսումնական տարվա ընթացքում իրականացված աշխատանքներն ու ամփոփիչ քննություններում
ցուցաբերած արդյունքները՝ Էդվարդ Ասրյանն անդրադարձել է զորամասերի մարտական պատրաստականությանն ու մարտական հերթապահության կազմակերպմանը, ընդգծել առկա խնդիրները և տվել համապատասխան հանձնարարականներ՝ առաջիկա աշխատանքների կատարման վերաբերյալ։
Ամփոփելով հանդիպումը՝ ԶՈՒ ԳՇ պետը կարգադրել է մարտական ծառայության ընթացքում խստագույնս հետևել կանոնադրային հարաբերություններին, անվտանգության կանոններին, պայքարել բանակ ներթափանցող արատավոր երևույթների դեմ։

419018409_348822617928494_3347904521136639572_n
В ходе двухдневного рабочего визита первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян 10 января встретился с офицерским составом воинских частей, осуществляющих оборону восточной пограничной линии.
В целом высоко оценив проделанную в течение 2023 учебного года работу и результаты итоговых экзаменов, Эдвард Асрян коснулся боевой готовности воинских частей и организации боевого дежурства, отметил существующие проблемы и дал соответствующие поручения относительно выполнения предстоящих работ.
Подводя итоги встречи, начальник Генерального штаба Вооруженных сил приказал во время боевой службы строго соблюдать уставные отношения, правила безопасности, бороться с проникающими в армию порочными явлениями.